Alphonse Daudet – Pisma iz mog mlina

Objavljeno:
Alphonse Daudet – Pisma iz mog mlina

Simptomi: Čita vam se nešto s daškom romantike i nostalgije? Štivo iz nekih starih lijepih vremena? Bezvremenski klasik smješten u prekrasnu Provansu?

DAUDETTerapija: Francuski pripovjedač Alphonse Daudet (1840 – 1897) najpoznatiji je upravo po ovoj šarmantnoj knjizi priča Pisma iz mog mlina (1869). Čarobnjak koji je razumio travu, ptice i oblake, Daudet je svoje priče čuo u ”knjižnici cvrčaka” što se nalazila tik do njegova mlina. Sve su to priče iz njegove rodne Provanse, zemlje pune brežuljaka i vinograda, a na glavici svakog brežuljka stoji stari mlin – vjetrenjača sa svojim uzvitlanim rukama. Priče iz onih romantičnih vremena kad su pjesnici išli od mjesta do mjesta, pili dobro provansalsko vino i plesali s djevojkama na avinjonskom mostu. I iz još starijih vremena kad su pape stolovale u Avignonu. Priče satkane od suza i smijeha, od sunca i maestrala, koje su se dogodile ili su se mogle dogoditi, a preveo ih je za biblioteku Evergrin naš stari prevodilački meštar Josip Tabak.

Pretraživanje kataloga

Nothing from 30. studenoga 2020. to 31. prosinca 2020..

Preskoči na sadržaj