Advent u Knjižnici

Advent u Knjižnici

Provedite nezaboravne trenutke u svojoj knjižnici iščekujući najradosnije doba u godini – BOŽIĆ!

PROGRAMI ZA ODRASLE / Trg Eugena Kvaternika 11

• 7.12.2022. / 19:00 STUDIJSKI ODJEL              Putopisno predavanje i predstavljanje knjige Iza mjesečevih planina : putopis iz Afrike

Gost: Hrvoje Ivančić, autor
Hrvoje Ivančić, reporter i suradnik Večernjeg lista, portala Lupiga i HRT-a, iza sebe ima četiri knjige, na stotine reportaža i  dokumentarnih uradaka. Njegova zadnja knjiga “Iza  Mjesečevih planina” putopis je iz Afrike koji ulazi u sve dubine Crnog kontinenta, a njegov glavni dio događa se u mističnom Kongu. Kao bonus predavanju bit će kratak osvrt, listanje fotografija i
video materijala nastalih 2022. u Kijevu, Harkivu, Odesi i Mykolaivu koje je snimao kao reporter u ratom zahvaćenoj Ukrajini. (Voditelj Siniša Krpan)

• 15.12.2022. / 17 :00 ČITAONICA TISKA                                                                                                      RADIONICA izrade božićnih ukrasa i uređenja doma u tradicionalnom duhu (Voditeljice Marija Ježek i Ana Kraljić)
  • 23. 11. 2022.  –  8. 1. 2023. / PRIZEMLJE KNJIŽNICE                                                                                        IZLOŽBA u ciklusu KREA(R)TIVA : Tragovi igre Ksenije Blažeković (Autorice Ksenija Blažeković i Ana Peranić)

PROGRAMI ZA DJECU / DJEČJI ODJEL, Šetalište dr. Ivše Lebovića 9

• od 1. do 24. prosinca 2022. u radno vrijeme odjela                                                                                            ADVENTSKI KALENDAR PRIČA : sudjelujte u otkrivanju adventskog kalendara božićnih priča!
    Prosinac je mjesec koji u nama budi posebne osjećaje. Iako zimski i hladan to je mjesec topline, zajedništva, darivanja i iščekivanja. Od samog početka mjeseca brojimo dane do Božića. U posebno uređenom kutku Knjižnice dođite i otkrijte čarobni svijet božićnih priča!
  • subota 3. / 10. / i 17. 12. 2022. / 10:00 u prostoru Društva Naša djeca Bjelovar, Trg Eugena Kvaternika 2 ADVENTSKE PRIČOPRIČALICE                                                                                                                                        Pričopričalice, knjižničarke i volonterke Društva Naša djeca, prigodnim pričama uvode djecu u najradosnije doba u godini – Božić!

BOŽIĆNI KREATIVNI KUTAK – radionice za djecu

• 7. 12. / 17:00 radionica BOŽIĆNA KUGLICA  / Voditeljica sestra Edith Budin
  • 14. 12. / 17:00 radionica USUSRET BOŽIĆU / Voditelj Josip Herman
  • 20. 12. / 12:30 radionica ČITULJKO POMAŽE DJEDICI / Voditeljice Tatjana Petrec, Ivana Blažeković i Branka Mikačević

ČITULJKOVA VIRTUALNA ČITAONICA
Priču Ivane Guljašević Tri strašna zmaja u interpretaciji knjižničarki Dječjeg odjela, Tatjane Petrec, Ivane  Blažeković i Branke Mikačević poslušajte i pogledajte od 23. prosinca 2022. na YouTube kanalu i FB stranici Knjižnice.