Aleksandar Dragaš – Rock 21. stoljeća

Aleksandar Dragaš – Rock 21. stoljeća

Simptomi: Ne možete zamisliti život bez rock glazbe? Redovito pratite Aleksandrovu rubriku u Jutarnjem listu? Rado biste pročitali njegove odabrane tekstove ukoričene u knjizi? A ako još k tome želite  upoznati i čuti autora, dođite u našu knjižnicu u petak 21. travnja u 19 sati. Osim Aleksandra, gošća nam je i Sara Renar koja će održati manji koncert.

Terapija: Kroz zbirku integralnih verzija tekstova koje je Aleksandar Dragaš objavljivao tijekom prvog desetljeća 21. stoljeća u Jutarnjem listu provlače se svi važni motivi, nade i dvojbe pop-kulture u novom vremenu, a tu je i odgovor na ključno pitanje: gdje je danas glazba koja je sredinom prošlog stoljeća došla na svijet s drskom namjerom da ga promjeni? Svijet možda nije popustio, ali su se čitave generacije spremno predale novom zvuku. Njima, a i onima koji se u rock ‘n’ roll bratstvo tek iniciraju, ova knjiga donosi znalački presjek globalne i lokalne scene ovih čudnih, uzbudljivih, teških i prevratničkih godina. Izbor izvođača, albuma i koncerata enciklopedijski je širok, tekstovi ispunjeni znanjem i iskustvom profesionalca koji mehanizme glazbenog biznisa poznaje iznutra, ali je ono čime nas autor uvijek iznova kupuje čista, nepotrošena, dječačka strast. Aleksandar Dragaš nije jedan od onih kritičara koji hladno dociraju i skalpelom režu albume, on će vam bez rezerve i okolišanja ponuditi nešto što mu je upravo popravilo život, da probate i – ako se ukusi poklope – zavolite jednako jako. Zato puno onih koji ga redovito čitaju imaju dojam da ga osobno poznaju. I nisu u krivu. Rock 21. stoljeća vrlo je osobna knjiga, skoro pa zbirka ljubavnih pisama s jednom jasnom porukom. Hey, hey, my, my, rock ‘n’ roll will never die, rekao bi Neil Young.

Ante Perković