Učenici i studenti za dolazak u Knjižnicu ne moraju imati potvrdu

Učenici i studenti za dolazak u Knjižnicu ne moraju imati potvrdu

Odluka Stožera civilne zaštite RH od 12. 11. 2021. ne primjenjuje se na studente prilikom boravka u prostorima visokih učilišta osim ukoliko visoko učilište ne odluči drugačije, na učenike prilikom boravka u prostorima škola i odgojno obrazovnih ustanova i na osobe mlađe od 16 godina, osobe koje dovode dijete ili učenika u dječji vrtić ili osnovnu školu ili ustanovu za odgoj i obrazovanje djece i adolescenata s posebnim potrebama te na osobe koje prate osobu koja se ne može brinuti za sebe.

U dogovoru s lokalnim Stožerom civilne zaštite Knjižnica će omogućiti korištenje knjižničnih usluga u prostoru knjižnice učenicima i studentima starijim od 16 godina za potrebe obrazovanja. Odluka se isto ne primjenjuje na roditelje/staratelje koji dovode djecu na program Igraonice i druge programe Dječjeg odjela Knjižnice.

Molimo korisnike da se pridržavaju osnovnih epidemioloških mjera:

• dezinfekcija na ulasku u Knjižnicu
  • nošenje maske
  • održavanje razmaka