Predstavljena knjiga Dubravka Habeka “Carski drobljenac”

Predstavljena knjiga Dubravka Habeka “Carski drobljenac”
U petak, 18. lipnja 2021. u prostoru Gradskog muzeja Bjelovar ugostili smo dr. Dubravka Habeka. Predstavljen je novi roman Carski drobljenac smješten u vrijeme Velikog rata. Uz autora o romanu su govorile recenzentica Natali Nanić Volarić, Anđa Raič u ime Medicinske naklade i moderatorica Ivana Blažeković.
Poigravajući se s vremenom i prostorom, fikcijom, zbiljom i jezikom, Carski drobljenac uspješno je spravljena poslastica vrijedna čitateljskog užitka. Ovim programom knjižnica je otvorila ovogodišnju “Terezijanu” i nastavlja s obilježavanjem “Godine čitanja”.

Uz predstavljanje knjige kolegice Ivana Blažeković i Vjeruška Štivić napravile su brošuru naslova ” Crtice o carskom drobljencu iz časničke knjižnice ” sa zanimljivim činjenicama o tom slavnom desertu i nekoliko recepata za spravljanje istog.