Predavanje Gordane Marte Matunci

Predavanje Gordane Marte Matunci

Predavanje pod nazivom „Matica hrvatska u očuvanju tradicije Bilogore“ održano je 17. ožujka u Narodnoj knjižnici „Petar Preradović“. Bio je to posljednji u nizu programa Ogranka Matice hrvatske Bjelovar u povodu 180 godina djelovanja Matice hrvatske. Predavanje je održala Gordana Marta Matunci, umirovljena učiteljica, koja je cijeli život posvetila očuvanju bilogorske kulturne baštine i tradicije. Zajedno sa suprugom napisala je 6 knjiga, a sudjelovali su u više od 400 radio emisija. Tijekom godina sakupili su veliku zbirku tekstila i glazbala, koja je još uvijek u vlasništvu obitelji.
Gospođa Matunci dugo je godina bila suradnica u časopisu za književnost, kulturu i druga društvena zbivanja „Rusan“ te kontinuirano surađivala s Ogrankom Matice hrvatske u Bjelovaru.