Izložba “Plošne lutke…” u Područnoj knjižnici Nova Rača

Izložba “Plošne lutke…” u Područnoj knjižnici Nova Rača

Do kraja veljače u Područnoj knjižnici Nova Rača možete pogledati izložbu „Plošne lutke otkrivaju zanimljivosti iz Andersenovih i Grimmovih bajki”. Izložba je rezultat suradnje knjižničarke Mirjane Štelcer  i učiteljice razredne nastave Anite Malek, voditeljice Lutkarske skupine O.Š.“Ivan vitez Trnski“ Nova Rača.

Lutke koje predstavljaju 6 likova iz bajki su zajedno sa učiteljicom izradile mlade lutkarice Laura i Lorna Benko, dok je popratne zanimljivosti istražila i zabilježila knjižničarka. Pogledate li izložbu uz zanimljivo viđenje , primjerice Snjeguljice, saznat ćete i da njemački gradić Lohr am Main pokraj Frankfurta prisvaja svojoj narodnoj baštini Grimmovu princezu, a kao dokaz tome u svom muzeju čuvaju prekrasno ogledalo. Ono doduše ne govori, ali je pripadalo oholoj grofici koja je zbog odnosa prema pokćerci u narodu bila poznata kao zla maćeha.