Akcija prikupljanja slikovnica i dječjih knjiga “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj!

Dječji odjel naše knjižnice i ove godine prikuplja slikovnice i knjige za djecu. Povod je Međunarodni dan darivanja knjigom koji se obilježava 14. veljače. Na taj način pridružujemo se akciji čiji je moto “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj!” koja se održava i na nacionalnoj razini. Pozivamo sve škole, vrtiće, udruge i pojedince da nam se pridruže. Akcijom želimo potaknuti djecu i odrasle na darivanje kako bi obradovali druge.

Nove ili rabljene knjige može se donijeti na Dječji odjel knjižnice (Trg Eugena Kvaternika 7a – 1.kat)                    do 14. veljače.
Po završetku akcije darovane knjige distribuirat ćemo na mjesta gdje se okupljaju ili borave djeca kao što su
Dječji odjel bolnice, pedijatrijske ambulante, Udruga OSIT, Udruga za autizam, stomatološke ordinacije itd…