Završna konferencija projekta “Moja putujuća knjižnica”

Završna konferencija projekta “Moja putujuća knjižnica”

U ponedjeljak, 11. rujna 2023. održana je završna konferencija projekta Moja putujuća knjižnica UP.02.1.1.15.0072 čiji je nositelj Narodna knjižnica „Petar Preradović“, a partner Grad Bjelovar. Trajanje projekta je dvije godine, od rujna 2021. do rujna 2023. godine. Sastojao se od nabave novog vozila bibliobusne službe te pripadajuće opreme i provedbe tri aktivnosti za različite vrste korisnika – „Teta, pročitaj i moju!“, „Otputujmo u priču!“ i „Učimo zajedno od 3 do 103!“, namijenjene djeci i osobama starijima od 54 godine.

Na konferenciji su govorili: Vjeruška Štivić, ravnateljica; Igor Brajdić, zamjenik gradonačelnika; Dražena Rajsz, voditeljica Bibliobusne službe i Ines Bobinac, administratorica projekta. Predstavljeni su rezultati i značaj projekta.

Također, sudionici konferencije pogledali su promotivni film nastao u sklopu projekta čiji je autor Tibor Javurek. Film je dostupan putem poveznice: https://youtu.be/0gCJX7XGmZY?si=TjWnak6biIy5aLEc

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.