Radionica „Otputujmo u priču!“ u Područnoj školi Lasovac
U srijedu, 18. svibnja 2022. u Područnoj školi Lasovac održana je radionica u sklopu programa „Otputujmo u priču!“. Program je dio projekta Moja putujuća knjižnica, a sudjelovali su učenici prvog razreda i učiteljica Anita Farkaš. Radionicu je održala Ines Bobinac.
Cilj programa je razvoj rane čitalačke pismenosti i poticanje čitatelja na aktivno i kritičko čitanje.
Tijekom radionice zajedno smo pročitali „Šumsku priču“ pa su učenici imali priliku pokazati kako su naučili čitati. Nakon čitanja, oživili smo priču pomoću lutaka i raspravljali.