Održano prvo virtualno druženje partnera Erasmus+ projekta

Održano prvo virtualno druženje partnera Erasmus+ projekta

U petak 30. travnja 2021. održan je prvi online sastanak s kolegama iz  Vilnius County Adomas Mickevičius knjižnice.

Sastanak je održan u sklopu Erasmus+ projekta „Knjižnica kao središte neformalnog i informalnog učenja za odrasle“ kojeg je nositelj bjelovarska knjižnica.

Ovo je bio prvi u nizu naših virtualnih druženja i prilika za prijenos znanja i iskustava u radu.

Naučili smo nešto o povijesti, strukturi i djelovanju partnerske knjižnice u Litvi te o radu kolega u području obrazovanja odraslih. Ujedno smo  dogovorili detalje oko daljnje suradnje.

Izložili smo ciljeve projekta, plan aktivnosti te podijelili videosnimku koju smo pripremili za ovaj sastanak. U snimci je kratko predstavljena povijest i kultura grada Bjelovara, povijest naše knjižnice, odjeli i službe te su izdvojeni i predstavljeni neki od programa koje provodimo duži niz godina.

Zbog situacije s pandemijom  putovanje naših knjižničarki u Vilnius je za sada odgođen, no nadamo se poboljšanju situacije i skorom susretu uživo.