Sretna starost – predavanje iz ciklusa o mentalnom zdravlju

GOŠĆA: Ljiljana Malčić, diplomirana socijalna radnica, psihoterapeutkinja i sveučilišna specijalistica obiteljske medijacije
Ljiljana Malčić stručna je djelatnica Obiteljskog centra, Područne službe Bjelovarsko-bilogorske. Bavi se savjetodavno- preventivnim radom u području obiteljskih i partnerskih odnosa, prevencije ovisnosti i nasilja, podrške roditeljstvu, udomiteljima, posvojiteljima i osjetljivim skupinama.

PREDAVANJE: Sretna starost
Starenje je postalo jedna od glavnih tema u mnogim znanostima, od bioloških preko socijalnih do psihologijskih. Zanimanje za tu temu raslo je zahvaljujući povećanju očekivane životne dobi. Danas starost za velik broj ljudi može obuhvatiti čak trećinu životnog vijeka. Iako su u današnje vrijeme još uvijek uvriježeni negativni stavovi prema starenju, stav je većine znanstvenika da starenje nije samo nizanje životnih kriza, već napredovanje kroz nove životne prilike i izazove.

Što je to uspješno starenje? Je li ono pod utjecajem samo „dobrih gena“ ili ipak svaka osoba može sama utjecati na to kako će starjeti? Možemo li živjeti sretno, ispunjeno i u trećoj životnoj dobi samo su neka od područja o kojima će biti riječi na predavanju.

Predavanje u suradnji s Obiteljskim centrom, Područna služba Bjelovarsko-bilogorska

10. listopada, 2024.
18:00
STUDIJSKI ODJEL - Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar, Trg Eugena Kvaternika 11, 43000, Bjelovar