ZABRANJENO ČITANJE : KULTUROM PROTIV CENZURE

ZABRANJENO ČITANJE : KULTUROM PROTIV CENZURE

JESTE LI ZNALI? Stan Mikhaila Bulgakova često je bio pretresan, a rukopisi oduzimani. Bretu Eastonu Ellisu i njegovom izdavaču prijetili su smrću. Salmon Rushdie je proveo 13 godina živeći pod lažnim imenom uz policijsku zaštitu. CIA je nedavno otvorila javnosti arhiv s dokumentima koji potvrđuju da je Središnja obavještajna agencija sudjelovala u promicanju Pasternakovog “antisovjetskog” romana “Doktor Živago”…i još mnogo toga zanimljivog možete saznati u ovoj izložbi uz koju možete provesti desetak minuta, ali i sate istražujući priložene poveznice, arhivske dokumente i videosnimke. Ovom izložbom smo se prisjetili knjiga koje su u nekom povijesnom periodu smatrane kontroverznim, nepoćudnim, pa čak i opasnim.

Autorice izložbe :

Lucija Miškić Barunić