VIRTUALNA ŠETNJA BJELOVAROM KROZ STARE RAZGLEDNICE

VIRTUALNA ŠETNJA BJELOVAROM KROZ STARE RAZGLEDNICE

Ovaj projekt je temeljen na partnerskom odnosu pet kulturnih i znanstvenih ustanova u Bjelovaru. Državni arhiv u Bjelovaru, Narodna knjižnica “Petar Preradović” i Gradski muzej participirali su materijalnom građom, Konzervatorski odjel u Bjelovaru stručnim informacijama vezanim za pojedine lokacije, a Veleučilište programerskom podrškom pri izradi virtualne izložbe. Ideja je bila prikupiti sve dostupne razglednice nastale u periodu od 1899. do 1970. te ih u digitalnom obliku pripojiti točkama na interaktivnoj karti grada. Uz same razglednice izrađeni su kratki tekstovi koji opisuju prošlost na pojedinoj mikrolokaciji. U razdoblju od listopada 2018. do ožujka 2019. za digitalizaciju je odabrano 413 razglednica te je na taj način stvorena zajednička baza razglednica dostupna navedenim ustanovama. Za virtualnu izložbu iskorišteno je 135 razglednica najbolje kvalitete koje pokrivaju 36 lokacija povijesne jezgre Bjelovara.

Na projektu su radili :

Neda Adamović, Tomislav Adamović, Martina Krivić Lekić, Silvija Sitta, Ljubica Trumbetaš