Ustrajni pogled Ane Kraljić u Krea(r)tivi

Ustrajni pogled Ane Kraljić u Krea(r)tivi

U sklopu projekta za mlade umjetnike  Krea(r)tiva i Mjeseca hrvatske knjige, 16. listopada 2023. otvorena je izložba „Ustrajni pogled: priroda kroz objektiv ” autorice Ane Kraljić.

Izložbu možete pogledati od 16. listopada do 15. studenoga u prizemlju te na 1. i 2. katu Knjižnice.

Ustrajni pogled : priroda kroz objektiv izložba je fotografija Ane Kraljić kojom autorica dočarava krajolike te ljepote biljnog i životinjskog svijeta koje svakodnevno susreće tragajući za mirom i jasnoćom. Strpljivo iščekujući savršeni trenutak u kojem će pokretom prsta uokviriti i zauvijek zabilježiti ono što se otkriva pogledu, Ana je stvorila seriju iznimnih zapisa o prirodi. Na ovoj je izložbi predstavljen izbor iz njezinog albuma fotografija snimljenih unatrag tri godine.

O AUTORICI:

Ana Kraljić rođena je u Bjelovaru 1994. godine. Živi u Šandrovcu. Po zanimanju je knjižničarka, a po struci magistra bibliotekarstva i rusistike. Strastvena je fotografkinja, sakupljačica oružja s oštricama i gejmerica. Većina fotografija s izložbe nastala je u Šandrovcu.