Zvučne knjige iz Hrvatske knjižnice za slijepe

Objavljeno:
Zvučne knjige iz Hrvatske knjižnice za slijepe

U petak, 18. listopada 2019., održana je radionica ”Zvučne knjige iz Hrvatske knjižnice za slijepe”.

Djelatnici Hrvatske knjižnice za slijepe, Jelena Lešaja, Ivana Vinko i Danijela Marušić, su posjetitelje upoznali s povijesti zvučnih knjiga, kako se zvučne knjige snimaju, editiraju i kome služe, a razgovaralo se i o razlici između slušanja i čitanja knjige. Predstavili su uslugu “Digitalna knjižnica” Hrvatske knjižnice za slijepe koja omogućuje preuzimanje zvučnih knjiga preko interneta na osobno računalo.
? http://library.foi.hr/kzs/rak.asp…

Zvučne knjige su namijenjene slijepim i slabovidnim osobama, ali i osobama koje imaju druge smetnje pri čitanju otisnutog teksta.
U našoj Knjižnici zvučne knjige se mogu posuditi na Odjelu za odrasle i Dječjem odjelu. Zbirka zvučnih knjiga broji 300-tinjak naslova i kontinuirano se nadopunjuje novim naslovima.

Ovu radionicu organizirali smo u suradnji s Udrugom slijepih Bjelovar i Hrvatskom knjižnicom za slijepe.

Pretraživanje kataloga

Nothing from 3. prosinca 2020. to 3. siječnja 2021..

Preskoči na sadržaj