Sva lica jednog pisca – radionice kreativnog pisanja

Objavljeno:
Sva lica jednog pisca – radionice kreativnog pisanja

U Mjesecu hrvatske knjige nismo bili samo vjerni čitatelji, nego smo se okušali i u ulozi stvaratelja tekstova. Radionice kreativnog pisanja za odrasle, pod nazivom „Sva lica jednog pisca“, vodila je književnica Ana Đokić. Radi se o serijalu od četiri radionice. Sastajali smo se svakog petka preko Zooma i vrijedno pisali. Naučili smo puno toga i dobro se zabavili, a u petak, 13. studenoga, održana je zadnja radionica iz tog ciklusa.

PAR RIJEČI O VODITELJICI:

Književnica Ana Đokić, uz romane i drame objavljene i izvedene u Hrvatskoj i inozemstvu, objavila je preko dvadeset slikovnica za koje je dobila više nacionalnih i međunarodnih književnih priznanja, od kojih izdvajamo književnu nagradu Grigor Vitez, nagradu za najbolju hrvatsku slikovnicu Ovca u kutiji, te međunarodno priznanje White Ravens. Uz pisanje i uređivanje knjiga, aktivno se bavi promoviranjem suvremenih hrvatskih i inozemnih slikovnica i njihovih autora na književnim festivalima koje organizira u zemlji i svijetu. Vodi radionice kreativnog pisanja u Hrvatskoj i inozemstvu (Zagreb, Pazin, Šibenik, Sarajevo, Beč, Berlin). Dugogodišnja je voditeljica književnih projekata koji se odvijaju pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Ureda za kulturu Grada Zagrebu. Živi i radi u Zagrebu kao profesionalni pisac.

Pretraživanje kataloga

Nothing from 3. prosinca 2020. to 3. siječnja 2021..

Preskoči na sadržaj