Stigao nam je novi bibliobus

Stigao nam je novi bibliobus
U sklopu projekta „Moja putujuća knjižnica“ Narodna knjižnica „Petar Preradović“ Bjelovar nabavila je novo vozilo za bibliobusnu službu. Kapacitet biblobusa je 2000 svezaka i suvremeno je opremljen.

Novo vozilo će omogućiti veći broj dana provedenih na terenu, ali i odlazak na dva nova stajališta –  dječje vrtiće u Gudovcu i Velikom Trojstvu.  Tako će novi bibliobus obilaziti 48 stajališta.

Novi bibliobus obišao je i bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak koji je pohvalio našu knjižnicu za projekt “Moja putujuća knjižnica”. Narodna knjižnica „Petar Preradović“ Bjelovar je nositelj projekta, a partner je Grad Bjelovar. Ukupna vrijednost projekta je 248.183,69 €. Europska unija osigurala je 210.956,14 € dok je Ministarstvo kulture i medija izdvojilo 37.227,55 €.