Predstavljanje knjige Vrijeme u čovjeku

Predstavljanje knjige Vrijeme u čovjeku

Predstavljanje knjige “ Vrijeme u čovjeku – život i djelo Ilije Pejića ” našeg dragog kolege, profesora, knjižničarskog savjetnika, dugogodišnjeg djelatnika knjižnice, prijatelja Ilije Pejića u povodu 65. godišnjice života održano je 27. svibnja 2021. Dan je bio topao, sunčan, vedar i okupio je obitelj, prijatelje, kolege … sve u čijim je životima Ilija Pejić ostavio trag na bilo koji način. Slavili smo život, a život obvezuje na djela o kojima ova knjiga iscrpno govori.

Predstavljanje knjige vodila je ravnateljica Narodne knjižnice “Petar Preradović” viša knjižničarka Vjeruška Štivić.  Na početku u  ime nakladnika okupljenima se obratila Ornela Malogorski predsjednica Ogranka Hrvatskoga pedagoško-književnog zbora Bjelovar.

Slaven Pejić je u svom govoru istaknuo važne trenutke iz biografije svoga oca. Zorka Renić se u izlaganju dotakla knjižničarskog djelovanja Ilije Pejića rekavši da “za većinu ljudi bibliografija se može sažeti na dvije-tri stranice teksta, za one iznimne na nekoliko desetaka, a tek su rijetki oni koji iza sebe imaju obilje djela i bogate živote poput profesora Ilije Pejića pa se za njih oblikuju zasebne publikacije“.

Akademik Vladimir Strugar govorio je o kulturnoj i javnoj djelatnosti Ilije Pejića tijekom gotovo četiri desetljeća, dok je recenzent knjige, književni povjesničar i kritičar, docent na Odsjeku za kroatistiku Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci Mario Kolar naglasio koliko je važan književni i kulturno povijesni te književno-kritičarski rad našeg kolege posebice za područje nekoliko županija sjeverozapadne Hrvatske.

Predstavljanje knjige svojim su pjesmama začinili Pučki pjevači HORKUD-a Golub i Izvorni posavski pjevači

NAKLADNICI: Narodna knjižnica “Petar Preradović” Bjelovar i Ogranak Hrvatskoga pedagoško-književnog zbora Bjelovar
SUNAKLADNIK: Družba Braća Hrvatskoga Zmaja – Zmajski stol Bjelovarsko-bilogorske županije
PRIREDILI: Slaven Pejić, mag. inf. znanosti i prof. dr. sc. Vladimir Strugar