Predstavljanje knjige autora Jure Bijelića ˝Kaleidoskop života: stanovništvo župe Čazma u 19. stoljeću˝

Knjiga naslova ˝Kaleidoskop života: stanovništvo župe Čazma u 19. stoljeću˝ rad je povjesničara Jure Bijelića temeljen na istraživanju matičnih knjiga krštenih župe Čazma. Radi se o opsežnom djelu koje će nam približiti demografske aspekte župe Čazma u razdoblju od 1791. do 1910. godine. U prvom dijelu knjige autor donosi pregled i detaljnu analizu stanovništva Čazme do početka 20. stoljeća, dok u drugom dijelu donosi tablične prijepise upisa svih krštenika po prezimenima. Ovo će djelo biti zanimljivo istraživačima povjesničarima, filolozima, etnolozima, sociolozima i demografima, ali i stanovnicima Čazme koji će iz prijepisa matičnih knjiga moći rekonstruirati obiteljsku prošlost te na taj način osnažiti pripadnost svom zavičaju i kulturi.

Predstavljanje ove knjige održat će se u sklopu Međunarodnog dana arhiva u ponedjeljak 5. lipnja 2023. u prostoru Studijskog odjela Knjižnice s početkom u 18 sati.

Organizatori:

• Državni arhiv u Bjelovaru