Festival slikovnice Ovca u kutiji – program – ponedjeljak, 24. 4. 2023.

Festival slikovnice Ovca u kutiji – program – ponedjeljak, 24. 4. 2023.
S veseljem najavljujemo ovogodišnji Međunarodni festival slikovnice „Ovca u kutiji“ koji je u ožujku započeo u Novoj Gradiški, a početkom idućeg tjedna (24. i 25. travnja 2023.) stiže u naš grad. Organizatori, udruge Knjiga u centru, Kreativna mreža i Narodna knjižnica „Petar Preradović“ kao suorganizator su za dva dana druženja pripremili raznolik program. Događanja su namijenjena širokoj publicii; struci, djeci, mladima i odraslima. Želja nam je kroz predstavljanje autora, slikovnica, likovne radionice, izložbu ilustracija, radionicu kreativnog pisanja i okrugli stol popularizirati slikovnicu i njezine autore te pružiti priliku umjetnicima i ljubiteljima slikovnica upoznavanje ovog vrijednog književnog žanra.

SLIKOVNICA U VRTIĆU

Nikolina Manojlović Vračar /predstavljanje slikovnice putem kamišibaj kazališta

• 10.00 – 11.00 sati Dječji vrtić Bjelovar
  • 12.00 – 13.00 sati Područna knjižnica Nova Rača i Dječji vrtić Račići

Ivana Blažeković / predstavljanje slikovnice

• 10.00 – 11.00 sati Dječji vrtić Ciciban – Područni objekt Jaslice

KNJIŽEVNO PREDSTAVLJANJE I LIKOVNA RADIONICA

Irena Jukić Pranjić

O dječaku koji je svima upadao u riječ

• 10.00 – 11.30 sati II. osnovna škola Bjelovar (školska knjižnica)

PREDSTAVLJANJE SLIKOVNICE

Alma Pongrašić Mi nismo sami

• 10.00 sati Bjelovarsko kazalište

OKRUGLI STOL  / I ja sam dijete

Sudjeluju: Dubravka Zima, Tea Vidović, Miranda Kokotović, Zoran Pongrašić, Vjeruška Štivić, Nikolina Žabčić, Irena Jukić Pranjić, Branka Biketa Caktaš

Moderira: Ana Đokić

Polaznici će dobiti potvrdu o pohađanju radionice u sklopu Festivala OVCA U KUTIJI

• 12.00 – 13.30 Studijski odjel

SVEČANO OTVORENJE IZLOŽBE ILUSTRACIJA Vrata u podrum

• 17.30 sati Studijski odjel

PREDSTAVLJANJE BIBLIOTEKE Vrata u podrum – slikovnice za odrasle Zoran Pongrašić

• 18.00 sati Studijski odjel
Biblioteku “Vrata u podrum” objavljuje nakladnička kuća Knjiga u centru. Na izložbi će se moći vidjeti odabrane ilustracije iz šest slikovnica iz biblioteke koju uređuje Zoran Pongrašić.
Slikovnice za odrasle, kako pojašnjava urednik, nisu stripovi i tematski su usmjerene na životne preokupacije odraslih čitatelja s nemalom dozom društvene kritičnosti. Slikovnice za odrasle prepoznatljive su i po oporim crtežima s manje teksta, ali puno simbolike.
Izložba će biti postavljena u sklopu Međunarodnog festivala slikovnice “Ovca u kutiji” koji će se u Bjelovaru održati 24. i 25. travnja 2023., a samu izložbu moći će se razgledati od 17. do 27. travnja.

Program Ovca u kutiji sufinanciran je sredstvima Bjelovarsko-bilogorske županije i donacijom Erste banke.