Novi program – Knjižnica sjemena #zazelenise

Novi program – Knjižnica sjemena #zazelenise

Tko god je bio u zgradi naše knjižnice na Trgu E. Kvaternika 11 zna koliko se zelenila skriva po njenim hodnicima, kancelarijama i odjelima. Da bi bila još zelenija predstavljamo vam novi program –  KNJIŽNICU SJEMENA.

Slično kao i kod posudbe knjiga, od sada ćete u knjižnici moći “posuditi” sjeme za sadnju i uzgoj kod kuće. Čuvajući sjeme kao zajednica pomažemo stvaranju lokalnih zaliha sjemena koje su bolje prilagođene našim mikroklimatskim uvjetima.

Mi smo dio sjemena već posadili i jedva čekamo vidjeti prve biljčice. Pratite na našem profilu njihov rast i usput nam pišite kako vi prikupljate sjeme, šaljite savjete za rasadu i uzgoj biljaka na balkonu… sve vrtlarske tajne koje nam mogu dobro doći.

Knjižnica sjemena nalazi se na Odjelu za odrasle.

Pravila Knjižnice sjemena:

1. Za posudbu sjemena ne trebate biti učlanjeni u knjižnicu
  2. Molimo vas da uzmete samo sjeme koje ćete upotrijebiti kako bi bilo dovoljno za sve
  3. Molimo vas da nam donirate sjeme koje ste sami prikupili