Izložbe povodom Godine čitanja

Izložbe povodom Godine čitanja

Ministarstvo kulture i medija je 2021. godinu proglasilo Godinom čitanja. Realizacija je to mjere Akcijskog plana Nacionalne strategije poticanja čitanja, koju je Vlada usvojila 2017. godine, a koja pridonosi razvoju kulture čitanja i omogućava što većem dijelu društva čitanje sa zadovoljstvom i razumijevanjem. Narodna knjižnica ˝Petar Preradović˝ u Bjelovaru na tu akciju odgovara nizom izložbi u kojima je glavni naglasak na promociji knjige i čitanja.

• Susreti najčitatelja Bjelovarsko-bilogorske županije – prizemlje Knjižnice
  • Zašto čitam – stubište Knjižnice
  • Knjige o knjigama – Odjel za odrasle
  • 15 knjiga koje će vam odgovoriti na sva pitanja o čitanju – Studijski odjel
  • O knjigama i čitanju – Dječji odjel
  • Misli o knjigama i čitanju – Područna knjižnica Nova Rača
  • Zašto naša budućnost ovisi o knjižnicama, čitanju i sanjarenju – Područna knjižnica Nova Rača
  • Upoznajte pisce koji su stvorili vječne likove – Područna knjižnica Nova Rača

Sve izložbe postavljene su od 15. ožujka, a moći ćete ih razgledavati do 15. travnja 2021. Čitajmo da ne ostanemo bez riječi!