Izložba: Vjeverica – biblioteka uz koju smo odrastali

Izložba: Vjeverica – biblioteka uz koju smo odrastali

Na Dječjem odjelu od 7. do 30. travnja 2021. pogledajte izložbu Vjeverica – biblioteka uz koju smo odrastali.

Izložba prezentira rezultate istraživačkog rada autorice Vesne Radošević, na rekonstruiranju povijesti Biblioteke “Vjeverica”. Prikazuje formiranje grafičkog izgleda biblioteke od početka 1957., preko tipične “Vjeverice” sedamdesetih godina do specifičnog izgleda “Ratne” i “Eko Vjeverice”. Naslovnicama i ilustracijama predstavljeni su autori i ilustratori koji su bili izbor pojedinog urednika: Grigora Viteza, Ane Kulušić i Vere Barić. Poslijeratnih devedesetih godina “Vjeverica” se polako gasi i odlazi u povijest. Koliko je prema katalozima knjižnica moguće utvrditi, objavljeno je 318 naslova u približno 1053 izdanja, a posljednja knjiga koja izlazi je izdanje Priča iz davnine Ivane Brlić Mažuranić iz 1998. godine.