Izložba „Kuc, kuc, ovdje Tiflološki muzej“

Izložba „Kuc, kuc, ovdje Tiflološki muzej“
Na Studijskom odjelu naše knjižnice postavljena je izložba “Kuc, kuc, ovdje Tiflološki muzej” koja promiče pravilan stav prema slijepim osobama i razbija predrasude o njihovim radnim mogućnostima.
Izložbu možete pogledati do 31. kolovoza 2024.
O Izložbi
Tiflološki muzej, jedan od rijetkih muzeja te vrste u svijetu, pripremio je izložbu “Kuc, kuc, ovdje Tiflološki muzej” kako bi što širu zajednicu upoznao sa svojim radom i postignućima. Tradicija rada muzeja, koja traje već sedam desetljeća, zavrjeđuje posebnu pažnju. Ova izložba slijedi trag prve pokretne izložbe iz 1956. godine, koja je imala za cilj promicanje pravilnog stava prema slijepim osobama i razbijanje predrasuda o njihovim radnim mogućnostima.

Izložba se nadovezuje na monografiju “Protiv predrasuda” iz 2016. godine, koja je prikazala šest desetljeća rada muzeja. Poseban naglasak stavlja na ulogu i značenje ovog nesvakidašnjeg muzeja, uključujući sakupljene zbirke, izložbenu aktivnost i pedagošku djelatnost. Kroz izložbene panele, posjetitelji se upoznaju s postignućima slijepih osoba, te se promovira tolerancija i razumijevanje prema pravima i osobnostima drugih i drugačijih.

Autorica izložbe: mr. sc. Željka Sušić

Autori fotografija: Davor Šiftar i Renato Vukić