Dječji odjel – natječaji u Mjesecu hrvatske knjige

Dječji odjel – natječaji u Mjesecu hrvatske knjige

Na Dječjem odjelu u Mjesecu hrvatske knjige možete se prijaviti na dva natječaja.

1.  MLADI ZA MLADE- TEENSI PREPORUČUJU – za učenike sedmih i osmih razreda

Učenici na što originalniji i maštovitiji način trebaju pripremiti kratku video najavu/preporuku omiljene knjige.

Pravila natječaja:

• Snimiti video uradak mobitelom u trajanju do 2 minute
  • Tema: preporuka knjige po vlastitom izboru (mogući su i efekti, animacija, glazba, čitana preporuka…)
  • U natječaju mogu sudjelovati učenici sedmih i osmih razreda
  • Rok za slanje radova je : 15. studenog 2022.
  • Potrebno je poslati i suglasnosti roditelja za objavljivanje preporuke na društvenim mrežama Knjižnice
  • Najbolja tri uratka nagrađujemo
  • Video uratke poslati na e-mail:

2.  LITERARNI NATJEČAJ ZA ODABIR SLOGANA DJEČJEG ODJELA

Cilj natječaja je Dječju knjižnicu učiniti prepoznatljivom u lokalnoj zajednici te upoznati buduće korisnike s uslugama i programima. Također, smisao natječaja je poticati dječju kreativnost, znatiželju, kritičko mišljenje i suradnju.

Smjernice za autore:

• Natječaj je namijenjen učenicima od prvog do četvrtog razreda osnovne škole
  • Tehniku možete odabrati sami, ali slova grafički oblikujte
  • Nije dovoljno samo odabrati riječi, već ih ispunite bojom, ukrasite ili sami odaberite podlogu
  • Format papira A4
  • Rok za slanje radova je 15. studeni 2022.
  • Autori tri najbolja uratka osim priznanja dobit će i nagrade
  • Najbolje radove odabrat će stručna komisija
  • Radove možete donijeti na Dječji odjel ili poslati poštom na adresu: Dječji odjel, Šetalište dr. Ivše Lebovića 9, 43000 Bjelovar

Proglašenje nagrađenih radova možete pratiti 17. studenog 2022. na mrežnoj stranici, FB i INSTAGRAM profilu knjižnice.