Izložba Lane Đurić u ciklusu KREA(R)TIVA

Izložba Lane Đurić u ciklusu KREA(R)TIVA

U cilusu KREA(R)TIVA predstavljamo mlade Bjelovarčane i Bjelovarčanke učlanjene u našu Knjižnicu, koji se bave kreativnim umjetničkim radom, fotografijom, slikarstvom, književnošću, stripom, primijenjenom umjetnošću i sličnim područjima.

Lana Đurić rođena je 2003. godine. Živi u Bjelovaru sa  roditeljima, sestrom i mačkom Tedom. Završava 3. razred Gimnazije Bjelovar prirodoslovno-matematičkog smjera i nakon završetka srednje škole planira upisati Farmaceutsko-biokemijski fakultet u Zagrebu. Crtati i slikati je počela još u osnovnoj školi, kako sama kaže iz dosade. Mama ju s 12 godina upisuje na tečaj crtanja i nakon toga ono postaje dio njenog svakodnevnog života. Crtajući i slikajući oslobađa se stresa od škole, opušta i kvalitetno provodi slobodno vrijeme. Okušala se u više tehnika (akril, pastelne boje, ulje, ugljen …) no trenutno su joj najdraži akvarel i crtanje olovkom. Inspiraciju nalazi u sličnim slikama, fotografijama koje sama uslika, prirodi, idejama ukućana… Kada ne slika u slobodno vrijeme voli otići u teretanu.

Izložbu možete pogledati od 26. svibnja do 30. lipnja 2021. godine u prizemlju Knjižnice.