KOMISIJA ZA KNJIŽNIČNE USLUGE ZA DJECU I MLADE

Komisija za knjižnične usluge za djecu i mlade prati zbivanja u području knjižničnih usluga i programa za djecu i mladež u Hrvatskoj, sudjeluje u radu svih stručnih tijela i skupina stručnjaka koji djeluju na razvoj dječjih knjižnica i aktivno sudjeluje na odgovarajućim skupovima i savjetovanjima. Komisija prati zbivanja u području knjižničarstva za djecu i mladež u svijetu, prezentira stanja i inovacije domaćim stručnjacima te predstavlja iskustava u svijetu. Također, poduzima konkretne akcije na unapređivanju službi, usluga i programa namijenjenih djeci i mladeži u narodnim knjižnicama. Svake godine članovi komisije pripremaju preporučenu listu knjiga  „LISTA DOBRIH KNJIGA ZA DJECU, MLADE I RODITELJE“.