Utjecaj pripovijedanja kroz povijest i danas

Storytelling: interaktivno predavanje o pripovijedanju

OPIS:
Radionica je kombinacija teorijskog predavanja i pratećih pokaznih primjera dobre prakse kroz koje otkrivamo važnost i ulogu pripovijedanja u našoj kulturi, povijesti i današnjem suvremenom društvu. Polaznici će naučiti kako su se priče razvojno i tematski mijenjale kroz povijest, zašto je njihov utjecaj uvijek bio velik i kako je oblikovao društvo u cjelini. Otkrit ćemo kako kroz priče prenositi vrijednosti, poruke i stavove koje želimo komunicirati publici te kako odabrati prigodne priče za svaki tip publike kojoj se obraćamo (djeca, tinejdžeri i dr.). Polaznici će kroz primjere voditeljice u praksi upoznati konkretne tehnike prilagodbe i modeliranja priča kako bi odgovarale današnjoj publici i kontekstu.

PREDAVAČICA: Dijana Zorić
Certificirana stručnjakinja za storytelling. Educirala se i kontinuirano se usavršava na prestižnim svjetskim učilištima za storytelling. Redovna predavačica na Visokom poslovnom učilištu Experta (kolegij Business storytelling) i mentorica na specijalističkom studiju Dramske pedagogije pri Učiteljskom fakultetu u Zagrebu (kolegij Pripovijedanje). Suvlasnica i direktorica prvog hrvatskog storytelling centra StoryLab, supokretačica prve hrvatske Storytelling akademije, autorica i voditeljica brojnih storytelling programa, radionica i treninga. Kao predavač, izlagala je na brojnim stručnim skupovima (The Global Leadership summit, TEDx Zagreb, TEDx Koprivnica, RSVP festival i dr.) Članica je FEST-a (Federation for European Storytelling) i NSN-a (National Storytelling Network).

Mjesec hrvatske knjige 2024.

29. listopada, 2024.
18:00
STUDIJSKI ODJEL - Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar, Trg Eugena Kvaternika 11, 43000, Bjelovar
29. listopada, 2024.