Predstavljen Erasmus+ projekt “Knjižnica kao središte neformalnog i informalnog učenja za odrasle”

U petak, 3. lipnja 2022. održana je 41. izborna skupština Društva knjižničara Bilogore,  Podravine i Kalničkog prigorja.   Skup su pozdravili ravnateljica Knjižnice Vjeruška Štivić,  zamjenik gradonačelnika Igor Brajdić i  predsjednica Društva Silvija Perić. Kulturno-umjetnički program bio je u duhu obljetnica koje naša knjižnica obilježava ove godine – 190 godina od osnutka preteče knjižnice, 70 godina kontinuiranog rada Dječjeg odjela, 50 godina neprekidnog djelovanja bibliobusne službe  i 20 godina Igraonice za djecu rane dobi.

Skupština je imala stručni i radni dio. U stručnom dijelu skupa kolegice Lucija Miškić Barunić i Ana Peranić predstavile su projekt iz programa Erasmus+ Knjižnica kao središte neformalnog i informalnog učenja za odrasle.

Kolegice su s pristunima podijelie svoja iskustva s dviju mobilnosti, iz Litve i Španjolske te su iznijele plan o primjeni stečenih znanja kroz organiziranje programa za naše korisnike.